Aktualizováno 15. května 2021

Repertoár

Žabák Valentýn

 • Žabák Valentýn bydlel v rákosí u jednoho rybníka. Protože neměl bratříčka ani sestřičku, rodiče se točili jenom kolem něho. Tatínek mu koupil malinově červené autíčko a maminka mu říkala „ty můj malý princi“. Žabáček si na to oslovení zvykl a nakonec uvěřil tomu, že je opravdový princ. A tak se jednoho dne vydal do světa hledat svou priceznu. Cestou na něj čeká nejedno překvapení.

 • Ledová chaloupka
 • Do lesa přišla zima. Zajíček si staví dřevěný domeček. Líná kmotra liška si postaví chaloupku z ledu. Lstivě ji nabídne zajíčkovi jako chaloupku z cukru. Ten se nastěhuje a zjistí, že ho liška obelhala. Chce se vrátit do svého domečku, ale tam už ho liška nepustí. Podaří se zajíčkovi s pomocí ostatních zvířátek lišku vyhnat?

Mikulášská pohádka

 • Jednou šli Honza s Kašpárkem světem. O pořádnou práci nemohli zavadit. Až jednou potkali stařenku a ta jim poradila. Na královském zámku prý potřebují jejich pomoc. Princezna příliš pozdě poznala, že rozmařilost se nevyplácí. Každou noc teď na zámku řádí čert. Na princeznu sice nemůže, ale jinak všechno zničí, nikdo se nevyspí. Pan král je jistě královsky odmění, pokud jim od čerta pomohou. Honza že je statečný a Kašpárek všemi mastmi mazaný, jistě všichni víte.

Kašpárek a baba Klapzuba

 •  Jak se kašpárek dostane ze zajetí zlé čarodějnice Klapzuby a zachrání princeznu před svatbou s čertem. Hráno – javajkami.

Nové příběhy kohoutka a slepičky

 • Jak si kohoutek se slepičkou hledali nový domeček, jak chtěli být užiteční, jak je navštívil cizí kohout a nakonec se jim narodila kuřátka. 

Jak Honza přemohl draka

 •  Honza v lese potká Kašpárka a spolu se vydají   zachránit princeznu před drakem. Jak se jim podaří nad drakem zvítězit? Kašpárek zná pár kouzel a Honza má svaly.

Tři prasátka

 •  Živá pohádka o třech prasátkách s písničkami. Hráno dvouručními maňásky.

Opičáci Hup a Hop

 • Jak opičáci Hup a Hop  dostali svá jména, jak zachránili velrybu a přemohli piráty.

Zvířátka a loupežníci

 • Jak kohoutek, kozlík a kočička utekli od dědečka.  Když ale potkali v lese loupežníky, vrátili se a dědečka zachránili.

Kašpárek a strašidla

 • Čarodějnice Mrákava si povolá čaroděje Halibuka, aby ji pomohl ztrestat Kašpárka. Ještě si pozvou čerta, který spolu s kostlivcem jdou první na Kašpárka. Vše dobře dopadne, protože Kašpárek vždy vítězí!

Paní Zima

 • Paní Zima Zlá sestra Apolena shodí Hanu do studny. Ta se propadne až do království Paní Zimy. Za to, že jí dobře uklidí, dostane odměnu. I Apolena chce dostat perly od Paní Zimy, ale nakonec si vykoleduje rampouch na nose.

Kašpárek a ježibaba

 • Ježibaba začaruje princeznu, krále, Honzu i loupežníky ve zvířata. Nakonec ji Kašpárek dá hádanku, na kterou nezná odpověď. Získá tím kouzelný proutek a všechny zachrání.

Pohádka o vánočním stromku

 • Dlouho roste stromek Kryštof v údolí vánočních stromků. Je tak velký, že si ho už nikdo nevezme domů. Má své přátele – sováčka, zajíčka a ptáčka. Jednou ho, ale uříznou a odvezou do města. Nakonec se stane vánočním stromkem pro všechny děti ve městě. Splní se mu sen.

Jak voják Matěj mezi nebem a peklem putoval

 • Jak voják Matěj mezi nebem a peklem putoval Jak voják Matěj dostal za své dobré srdce tři dary od pána Ježíše, ale nepřál si jít do nebe. Nakonec pase na obloze mráčky.

Obr Otesan aneb kouzelný mlýnek

 • Obr Otesan aneb kouzelný mlýnek Hrajeme velkými louktami – muppetami. Jak se Kašpárek ocitne v černém lese, kde narazí na obra a ježibabu, kteří ho chtějí sníst, protože je moc chytrý.

Káčátko

 • Pohádka pro nejmenší děti, které pomohou ježkovi vrátit domeček a zachránit káčátko. Součástí představení je aktivní účast publika

Zlaté vřeteno

 • Hodná Mášenka bydlí s macechou a její dcerou Olenou v chaloupce a stále jim posluhuje. Oleně se nelíbí, že se za krásnou Mášenkou ohlíží Ivánek, tak pošle mámu, aby Mášu zavedla do lesa. Mášu vyvede z lesa její vřetánko a u baby Jagy si za pomoc v hospodářství vyslouží odměnu. Olena chce taky získat zlato u baby Jagy, ale protože není pracovitá dostane, co si zaslouží. Pohádka plná písniček.

O draku baziliškovi 

 • Zemi starého krále Mojmíra sužuje ukrutný drak Bazilišek. Není velký, ale jeho smradlavý dech zužuje celé okolí. Když se drak rozhodne, že chce za ženu princeznu, nikomu z princů se nepodaří draka překonat, naštěstí přijde do království statečný krajánek Nebojsa, kterému se podaří draka z království vyhnat.

Kašpárek a Krůtibrko

 • Kašpárkovi se podaří obalamutit čerta a sebrat mu jeho knihu hříchů. Při útěku narazí na loupežníka Krůtibrko, který se v lese snaží nalákat kolemjdoucí na lep. Kašpárek si u něj schová čertovu knihu, pro kterou si čert přijde, loupežník Krůtibrko mu ji ale nechce dát, protože je mezi hříšníky, které má čert v knize zapsané. Nakonec slíbí, že se polepší a stane se z něj obchodník s lepidlem.

Kašpárkova kouzelná kniha

 • Jako výsluhu za služby u věhlasného kouzelníka Habakuka získá Kašpárek vzácnou knihu kouzel, kterou veze svému pánovi princi z Tramtárie. Cesta ho ale zavede k domku Čarodějnice, které se kniha náramně líbí a tak jí Kašpárkovi  vymění za cihly. Čarodějnice se ale kouzlit nikdy neučila a podle toho to také dopadlo. Pohádka plná překvapivých a veselých proměn.

Kašpárek a čarodějnice

 • Kašpárek při svých cestách zabloudí na začarovanou louku, kde ho najde čarodějnice a udělá si z něho svého sluhu. Chalupa ve které bydlí je začarovaná a Kašpárek se z ní nemůže dostat. Protože je ale chytrý, tak brzy zjistí, jak čarodějnou kletbu zrušit.

Kašpárek si domek staví

 • Po dlouhém trmácení světem se Kašpárek rozhodne, že si postaví domek. Na místě, které si vyhlédl ale bydlí čert, které mu se Kašpárkovo počínání vůbec nelíbí a snaží se mu to všemožně překazit. Jenže Kašpárek je filuta a čert si na něj jen tak nepřijde.

Začarovaný les

 • Kašpárek vstoupí do začarovaného lesa, kde potká Honzu, ale dřív než se s ním stačí domluvit, čarodějnice ho odnese do své chalupy, kde má jako sluhu čerta. Díky Kašpárkově chytrosti se ale čertovi i Kašpárkovi podaří z její začarované chalupy utéct, jenom Honza už to nestihne. Pohádka je hrána marionetami.

Pokažená nadílka

 • Čerti uloupí andělovi nadílku, kterou má připravenou pro Mikuláše aby ji rozdal hodným dětem, a chtějí jí dát zlobivým. Naštěstí to vše vidí Kašpárek, nadílku zachrání a čerty potrestá.