Historie

MC Frydolínek zahájilo svou činnost  2.října 2000. Z prostoru původního marionetového divadélka Sokola Hostivař jsme vytvořili herničku Mateřského centra,  kde se nachází skluzavka s bazénem, hračky a sezení pro maminky.

Původní marionetovou scénu jsme využili na maňásková představení, které hrajeme pro děti každé dopoledne od 11 hodin. V průběhu celého dopoledne mohou děti využít výtvarný koutek před vstupem do herny a maminky si mohou vypít kávu z našeho bárečku.  Také jsem využili tělocvičnu a každý rok doplňujeme její vybavení, aby byl její prostor pro děti co nejvíc zábavný. Jsou to různé žíněnkové sestavy od firmy WESCO, prolézačky, tunely, houpačky a skluzavky.

Snažili jsme se vytvořit prostředí, kde se děti setkávají s jinými dětmi, připravují se na vstup do kolektivu v mateřských školách a kde získají první zkušenosti s výtvarnými technikami, s hudební nebo tělesnou výchovou.

MC Frydolínek je otevřeno 4x týdně:

• pondělí 10:00-13.30
  • úterý  9:00- 13:30
  • středa 15:00-17:00
  • čtvrtek 9:00-13:30

Ve středu a v pátek je pro děti otevřen klub Frydolínek bez maminek.

Pokaždé je pro děti v 11:00 hod. připraveno 10 minutové maňáskové představení. Vedle herny využíváme tělocvičnu, kde mohou děti jezdit na odrážedlech nebo mají připravenu tzv. opičí dráhu sestavenou z různých nářadí, žíněnek a klouzaček. Rodičům nabízíme posezení u dobré kávy či čaje z naší kavárničky.

MC Frydolínek je v úzkém svazku s Divadélkem Frydolín a pořádá akce pro děti např. maškarní reje, Slety čarodějů a čarodějnic, Martinský lampiónový průvod, dětská soutěžní odpoledne, Mikulášské a Vánoční besídky.

• Máte-li chuť pomoci nám při organizování dětských dnů, cvičení nebo s výtvarnými dílnami volejte ‚420 602 974 854 nebo pište na
    info(zavináč)sokolhostivar.cz.

Mateřské centrum Frydolínek Sokol Hostivař